/ gazeta.pl/uefa.com/inne

2. kolejka LM - podsumowanie

Dzisiaj Hiszpania górą

Za nami pierwsza odsłona 2. koleki LIgi Mistrzów. Ty razem we wtorkowy wieczór wybiegły na murawę drużyny z grup E, F, G i H.

Grupa E
Rewelacja ostatnich edycji rozgrywek, francuski Lyon, zbiera w tym roku srogie baty. Tym razem o trzy bramki lepszy okazał się Glagow Rangers. Szkoci mają już sześć punktów, a sytuacja Lyonu stała się dramatyczna. Czy zostanie im tylko walka o PUEFA?

W drugim meczu tej grupy FC Barcelona pokonała na wyjeździe VfB Stuttgart 2:0. Katalończycy potrzebowali ponad połowę spotkania by zdobyć gola, a trafił wracający po kilkumiesięcznej kontuzji Carles Puyol. Drugiego gola dołożył niezawodny ostatnio Messi i było pozamiatane.

1. FC Barcelona 2 2 0 0 5:0 6
2. Glasgow Rangers 2 2 0 0 5:1 6
3. VfB Stuttgart 2 0 0 2 1:4 0
4. Olympique Lyon 2 0 0 2 0:6 0

Grupa F
Hitem dzisiejszego wieczoru było spotkanie Manchesteru United z AS Romą. Tym razem Czerwone Diabły nie rozbiły siatki Romy siedmioma bramkami. Trafiły raz (Wayne Rooney w 70. minucie). Mecz naprawdę ciekawy, choć chyba każdy liczył na więcej bramek. Debiut w LM zaliczył nasz Tomasz Kuszczak i to debiut naprawdę udany, kilka dobrych interwencji, pewna gra i zerowe konto strat. Brawo!

Cenne zwycięstwo na wyjeździe odniósł Sporting Lizbona, pokonując 2:1 Dynamo na Stadionie Olimpijskim w Kijowie po bramkach Tonela i Polgii. Ukraińcy bez punktów po dwóch meczach.

1. Manchester United 2 2 0 0 2:0 6
2. AS Roma 2 1 0 1 2:1 3
3. Sporting Lizbona 2 1 0 1 2:2 3
4. Dynamo Kijów 2 0 0 2 1:4 0

Grupa G
Zacięty mecz na Lokomotiv Stadium w Moskwie i remis 2:2 pomiędzy CSKA Moskwa a Fenerbahce. To znowu, jak w spotkaniu z Interem, brazylijski napastnik Fenerbahce Deivid na pięć minut przed końcem kapitalnym strzałem z 30 metrów zapewnił Turkom remis z moskiewskim CSKA. Polski napastnik drużyny z Moskwy, Dawid Janczyk, przesiedział cały mecz na ławce.

Na San Siro Inter pewnie pokonał PSV Eindhoven 2:0 po golach Zlatana Ibrahimovicia (w tym jeden z karnego). Czerwoną kartkę zobaczył natomiast Christian Chivu.

1. Fenerbahce Stambuł 2 1 1 0 3:2 4
2. Inter Mediolan 2 1 0 1 2:1 3
3. PSV Eindhoven 2 1 0 1 2:3 3
4. CSKA Moskwa 2 0 1 1 3:4 1

Grupa H
Sevilla bije czeską Slavię 4:2, bramkami dzielą się Kanouté (8'), Fabiano (27'), Escude (58') i Arouna Koné (69'). Prażanie mieli być najlepszym rywalem dla Sevilli, by odbić się od desek kryzysu. Udało się w pełni.

Strzał Robina van Persie w 76. minucie spotkania dał Kanonierom kolejne zwycięstwo, tym razem w Bukareszcie nad Steauą. Zespół z Emirates Stadium rozpędzony jak juz dawno nie był, prowadzi i w lidze angielskiej i w LM.

1. Arsenal Londyn 2 2 0 0 4:0 6
2. Sevilla FC 2 1 0 1 4:5 3
2. Slavia Praga 2 1 0 1 4:5 3
4. Steaua Bukareszt 2 0 0 2 1:3 0