Królewscy w reprezentacjach

Jak zagrali Cannavaro, Metzelder, Sneijder i van Nistelrooy?

Jeszcze czterech graczy - poza Sergio Ramosem i Ikerem Casillasem (Hiszpania - Lotwa 2:0) - weszło wczoraj na murawy w koszulkach reprezentacji. Bramkę na wagę triumfu w meczu przeciwko Albanii strzelił Ruud van Nistelrooy, występ dla Holandii zanotował także Wesley Sneijder, barw Italii przeciwko Ukrainie bronił Fabio Cannavaro, zaś w defensywie Niemiec w starciu z Rumunią pojawił się Christoph Metzelder. Wczoraj każdy z nich świętował zwycięstwo.

Albania - Holandia 0:1 (kwalifikacje Euro 2008)
Istniały obawy, że kontuzja kostki spowoduje absencję Wesleya Sneijdera w sobotnim meczu Realu Madryt i... na obawach się skończyło. Już wczoraj holenderski rozgrywający zameldował się na murawie, rozgrywając cały mecz przeciwko zespołowi Albanii i marnując przy okazji szansę na strzelenie bramki. Co ciekawe, przez dziewięćdziesiąt minut w Tiranie reprezentacja Oranje nie potrafiła zmusić Adriana Beqaja do kapitulacji pomimo naporu przez większość część starcia. Gol dla Holandii wpadł dopiero w końcówce, a zdobył go nasz Ruud van Nistelrooy, który skorzystał ze świetnego podania Emanuelsona.

Ukraina - Włochy 1:2 (kwalifikacje Euro 2008)
Cenne zwycięstwo na ukraińskim terenie odnieśli też reprezentanci Italii. Dwa trafienia Antonia di Natalego i sensacyjna przegrana Francji ze Szkocją pozwoliły im awansować na pozycję wicelidera grupy. Fabio Cannavaro rozegrał poprawne zawody - przez dziewięćdziesiąt minut stanowił pewny punkt defensywy Włoch.

Niemcy - Rumunia 3:1 (towarzyski)
Korzystając z przerwy w meczach kwalifikacji do Euro 2008, towarzyską batalię rozegrały reprezentację Niemiec i Rumunii. Pomimo że rezultat meczu w 3. minucie stał się otwarty za sprawą Goiana, który wpakował piłkę do bramki po sekwencji błędów Niemców, następne słowa należały do naszych zachodnich sąsiadów. Gole strzelali Schneider, Odonkor i Podolski. Metzelder wszedł na murawę w podstawowym składzie, a w przerwie został zmieniony przez Friedricha.

O meczu Hiszpania - Lotwa informowaliśmy w tym newsie.