/ as.com

Robinho strzela jak szalony

To już piąte i szóste trafienie Brazylijczyka w Copa America

W ćwierćfinale Mistrzostw Ameryki Płd. Brazylia spotkała się z Chile. Podobnie jak w meczu grupowym Canarinhos nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali. Mecz zakończył się wynikiem 6:1.

Właśnie w meczu grupowym najlepszym zawodnikiem był Robinho, który strzelił 3 bramki. Tym razem Robinho zdobył dwa gole i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju z sześcioma trafieniami na koncie.

W 28. minucie Robinho przeprowadził ładną akcję wzdłuż linii 16 metrów po czym precyzyjnie przymierzył, a piłka wylądowała tuż przy prawym słupku bramki Claudio Bravo. Z kolei w 51. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Gilberto. Z piłką minęli się Vagner Love i Bravo, a zamykający akcję Robinho nie miał problemów ze strzeleniem gola.

Swego pierwszego gola na Copa America zdobył także Julio Baptista. W 23. minucie przyjął piłkę w lewym narożniku pola karnego Chile, zdecydował się na płaski strzał w długi róg, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Brazylia pokonując Chile awansowała do półfinału turnieju, gdzie zmierzy się z Urugwajem.