/ acb.com

Świetny występ Sergio Llulla

Nasz rozgrywający zaliczył 13 punktów i 5 asyst

Młody rozgrywający Realu Madryt, Sergio Llull, który trafił do naszej drużyny tuż przed fazą play-off, znalazł się w składzie reprezentacji Hiszpanii, biorącej udział w Mistrzostwach Europy do lat 20, odbywających się w Nowej Goricy (Słowenia) oraz Gorizii (Włochy). Dziś, w swoim pierwszym meczu, Hiszpanie zmierzyli się z drużyną Chorwacji.

Co prawda ojcem sukcesu był Pau Ribas, autor 20 punktów, lecz nie mały udział w zwycięstwie miał także Sergio Llull. Młody madridista spędził na boisku 19 minut i wykorzystał je w pełni - zaliczył na koncie 13 punktów i 5 asyst. Oby nie był to jedynie pojedynczy dobry występ 19-latka.

Pierwsze minuty były charakterystyczne dla meczu debiutanckiego - dużo nerwów, błędy, straty z obydwu stron. Lepsi byli jednak podopieczni Juana Antonio Orenga, którzy po chwili prowadzili już 7:0. Chorwaci zanotowali pierwsze punkty dopiero w piątej minucie, wykorzystując rzuty osobiste. Talent młodych graczy z Bałkanów zabłysnął dopiero w końcówce pierwszej kwarty, przegranej przez nich tylko trzema punktami (18:15).

W drugiej kwarcie Hiszpanie nie dali rywalom odetchnąć ani na chwilę. Alfonso Sánchez rozpoczął ją od celnego rzutu zza obwodu. Dzięki dobrej predyspozycji w walce pod koszami oraz świetnej obronie, a także skuteczności zza linii 6,25m, koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego wygrali kwartę stosunkiem 22:9, w całym spotkaniu prowadząc 40:24.

Po przerwie rozrzucał się Pau Ribas, zdobywając 20-punktową przewagę (47:26). Chorwaci, mimo wielkich chęci, nie zdołali zniwelować straty do zawodników Orangi. Ten bardzo mądrze rotował składem, cały czas utrzymując prowadzenie i nie oddając go aż do samego końca.

Następnym przeciwnikiem Hiszpanii będzie Macedonia.

86 - Hiszpania (18+22+23+25): Pau Ribas (20), Alfonso Sánchez (5), Marc Fernández (13), Oscar Andrés (8), Xavi Rey (8), - Sergi Llull (13), Marcel Sol (4), Javier Beirán (10), Albert Teruel (5), Dani Gama (2), Pérez-Urruti (-), Javier Lucas (-);
69 - Chorwacja (15+9+18+27): Filipovic (10), Dzrenga (2), Vrkic (9), Tomic (18) Blajic (6) – Bubalo (3), Petkovic (7), Han (3), Siriscevic (-), Vukicevic (8).