/ fifa.com / realmadrid.com

Młodzi Hiszpanie na remis

Hiszpanie zremisowali swój pierwszy mecz turnieju

W pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata U-20 reprezentacja Hiszpanii zremisowała z urugwajską jedenastką 2:2. Mecz rozegrano wczoraj wieczorem, przy pełnych trybunach Swangard Stadium w Barnaby.

Urugwajczycy wyszli na prowadzenie tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania, kiedy to podanie z lewego skrzydła zamienił na bramkę Edinson Cavani. Dziewięć minut później przybysze z Ameryki Południowej podwyższyli wynik po kombinacyjnej akcji całego zespołu, zakończonej pewnym strzałem Luisa Suareza. Młodzi Hiszpanie odpowiedzieli główką Adriána Lopeza z 71. minuty oraz szczęśliwym trafieniem Diego Capela już w doliczonym czasie gry.

W wyjściowym składzie drużyny z Półwyspu Iberyjskiego znaleźli się czterej madridistas: Antonio Adán, Javi García, Alberto Bueno oraz Juan Mata. Ten ostatni, który od przyszłego sezonu będzie już występował w Valencii, został wybrany najlepszym zawodnikiem wczorajszego pojedynku.

Remis jest dużo cenniejszy dla Hiszpanów, których 4 lipca czeka spotkanie z Zambią. Tego samego dnia, zawiedzony podziałem punktów Urugwaj podejmie reprezentację Jordanii.