Athletic Bilbao - Real Madryt 2 : 1

Jednym z celów Realu Madryt w tym sezonie jest Puchar...

Jednym z celów Realu Madryt w tym sezonie jest Puchar Hiszpanii. Ale żeby go zdobyć najpierw trzeba wyeliminować w półfinałowym dwumeczu baskijski Athletic Bilbao. Na pierwsze spotkanie Królewscy wybrali się na stadion San Mames w Bilbao.
Real wyszedł na murawę w pierwszym składzie, nie zagrał tylko Hierro, którego zastąpił Aitor Karanka. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia gości, gdyż już w 4 minucie Zinedine Zidane zdobył bramkę dla Realu! Po stracie bramki przycisnęli bardziej gospodarze, ale Casillas spisywał się bez zarzutu. W 42 minucie potężne uderzenie Roberto Carlosa wybronił Aranzubia. Tak więc do przerwy prowadzenie Realu 1 : 0.
Na początku drugiej części sytuacji podbramkowych nie wykorzystali Raul i Figo. Zemściło się to w 65 minucie kiedy to Etxeberria wyrównał stan meczu na 1 : 1. W 84 minucie z boiska szedł Zidane. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Francuz został pożegnany gorącymi oklaskami ze strony baskijskich fanów! Niestety miły akcent chyba zbyt bardzo rozluźnił Królewskich, ponieważ już chwilę później bramkę na wagę zwycięstwa dla Basków zdobył Urzaiz.
Mimo, że Real przegrał w Bilbao 1 : 1 wciąż ma dużo większe szanse na awans do finału od swoich rywali.