Gole Raúla zdobyte głową bardzo cenne

Kapitan wszechstronnym napastnikiem

Raúl Gonzalez Blanco strzelając swoją 187. bramkę w lidze, przegonił Carlosa Alberto Santillanę i wyprzedza go już tylko legendarny Alfredo di Stefano. Znaczna część trafień kapitana była po strzałach głową. Przypomnijmy choćby bardzo ważnego gola na 1-0 w spotkaniu z FC Barcelona na Santiago Bernabeu oraz bramkę na 2-1 w ostatnim pojedynku z Deportivo.

Real Madryt 5-1 Dynamo Kijów
Los Blancos rozpoczęli rozgrywki Ligi Mistrzów na Santiago Bernabeu 26 września meczem z Dynamem, który Real Madryt wygrał 5-1, a Raúl zdobył bramkę strzałem głową na 2-0 po podaniu Jose Antonio Reyesa w 26. minucie. W zakończonej niedawno edycji Champions League kapitan Królewskich zaliczył w sumie pięć trafień, dzięki czemu nadal prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców wszech czasów tych rozgrywek.

Real Madryt 2-0 FC Barcelona
Jak ważny był gol Raúla już na początku meczu, przekonujemy się teraz, gdy ekipy z Madrytu i Barcelony mają tyle samo punktów, ale to Królewscy dysponują lepszym bilansem bezpośrednich spotkań: 2-0 na Bernabeu i 3-3 na Camp Nou.

Real Madryt 3-1 Deportivo
Dwie minuty po wyrównaniu Capdevili, David Beckham podał wprost na głowę kapitana Los Merengues, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. Ta bramka pozwoliła szybko wyjść na prowadzenie i uniknąć nerwowej końcówki.