Wyniki 1/4 Copa del Rey

Deportivo, Getafe i Barcelona w półfinale; skandal w Sewilli

Wyniki ćwierćfinałów Copa del Rey:

Betis - Sevilla 1:1(1:4)
Rewanżowy mecz ćwierćfinału Pucharu Króla pomiędzy Betisem a Sevillą został przerwany. Sędzia Alberto Undiano Mallenco wstrzymał grę po tym, jak trener gości Juande Ramos został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun i stracił przytomność. Po 57. minutach gry Sevilla prowadziła 1:0 po golu Frederika Kanouté.

Valladolid - Deportivo La Coruna 1:1(1:4)
Po pierwszym gładko wygranym spotkaniu, podopieczni Joaquina Caparossa zremisowali na wyjeździe z liderem ligi BBVA 1:1. Deportivo od początku oddało inicjatywę rywalom, a Valladolid pokazało klasę nie poddając się mimo wyniku z pierwszego spotkania. Bramki strzelili: dla gospodarzy w trzydziestej trzeciej minucie Filipe, natomiast dla gości w osiemdziesiątej piątej Manczew.
Awans: Deportivo

Osasuna - Getafe 1:0(0:3)
Osasuna pokonała na własnym boisku Getafe 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył w 15. minucie meczu Bernardo Romeo. Ta wygrana jednak nie dała gospodarzom awansu do półfinału rozgrywek o Puchar Króla, bowiem w pierwszym meczu podopieczni Schustera wygrali z Osasuną u siebie aż 3:0 i to oni zagrają w kolejnej rundzie Copa del Rey.
Awans: Getafe

Saragossa - Barcelona 1:2 (1:0)
Barcelona wyeliminowała po dramatycznym meczu Saragossę, odrabiając straty z pierwszego meczu. W spotkaniu tym doszło do incydentu, w którym udział wzięli dwaj Argentyńczycy. D’Alessandro uderzył Messiego głową i ujrzał czerwoną kartkę. Bramki strzelali: dla Saragossy w siedemdziesiątej minucie Piqué, a dla Barcy w siedemnastej Xavi i osiem minut później Iniesta.
Awans: Barcelona