/ kicker.de

Zwycięstwo Bayernu

2:1 z Wolfsburgiem po golach Podolskiego i van Bommela...

Wygląda na to, że Ottmar Hitzfeld wyprowadza powoli Bayern na prostą. Bawarczycy, w meczu 23. kolejki Bundesligi, pokonali 2:1 Vfl Wolfsburg. Pierwszą bramkę strzelił w 21. minucie Lukas Podolski. Młody napastnik wykorzystał rzut karny wywalczony przez Claudio Pizarro. Na 2:0 podwyższył (anty)bohater meczu Real - Bayern, Mark van Bommel (puszcza wam oko na zdjęciu). Była to 55. minuta spotkania. Przy golu asystował Bastian Schweinsteiger. Honorowego gola dla "Wilków" zdobył w 79. minucie Cedrick Makiadi.

Po 23 grach Bayern zajmuje 4. miejsce w tabeli ligi niemieckiej ze stratą 9 punktów do lidera, Schalke 04 Gelsenkirchen, które przegrało u siebie 0:1 z Bayerem Leverkusen. 7 marca, w Monachium, rewanż pomiędzy Bayernem a Realem Madryt w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów (pierwszy mecz: 3:2 dla Królewskich).