/ as.com

Ronaldo zadebiutował w Milanie

Niedawny piłkarz Królewskich wrócił na boiska Italii

Cztery lata i dziewięć miesięcy od czasu ostatniego występu we Włoszech Ronaldo znów pojawił się na boiskach Serie A. Dzisiaj Brazylijczyk zadebiutował w barwach Milanu. Wprawdzie gola nie strzelił, ale jego drużyna zwyciężyła z Livorno 2-1.

Ostatni raz w Italii El Fenomeno zagrał 5 maja 2002 roku w barwach Interu przeciwko Lazio. Inter przegrał tamto spotkanie i w ten sposób stracił szanse na tytuł mistrzowski wyślizgnęły mu się z rąk. Właśnie wtedy w głowie Ronaldo zaczęły rodzić się myśli o odejściu, które nabrały na sile po Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii.

Teraz, cztery lata i dziewięć miesięcy od tamtego meczu, Ronaldo z numerem 99 na koszulce zadebiutował w barwach odwiecznego rywala Interu – Milanie. Otrzymał od kibiców mediolańskiego klubu gorącą owację jak tylko pojawił się na rozgrzewce, ale prawdziwą burzę oklasków zgotowali mu fani w 62 minucie, kiedy wchodził na murawę zmieniając swojego rodaka Oliveirę.

Jak ocenił hiszpański "As" niedawny piłkarz Królewskich pokazał się z dobrej strony i chociaż gola nie strzelił to przyniósł szczęście własnej ekipie, ponieważ sześć minut po jego wejściu Jankulowski zdobył zwycięską bramkę. Gazeta konkluduje, że chociaż to nie jest ten sam Ronaldo co kiedyś to jednak piłkarz będzie przydatny dla Milanu, który nadal walczy w Lidze Mistrzów.