Po 4. kolejce La Liga

W meczu na szczycie Barcelona zremisowała z Valencią; Sevilla odnosi pierwszą porażkę

Oba mecze na szczycie 4. kolejki Primera División zakończyły się po myśli Realu Madryt. Atletico Madryt, mimo że przegrywało na własnym boisku 0-1, zdołało pokonać Sevillę, która kończyła mecz w dziewiątkę. Wszystko to za sprawą Maxiego Rodrigueza, który zdobył dwie bramki w końcówce spotkania. Tym samym zdobywcy Superpucharu Europy ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Z kolei w najciekawszym meczu kolejki Barcelona zremisowała na Camp Nou z Valencią 1-1. Los Ches zdecydowanie przeważali w pierwszej połowie, dokumentując swoją przewagę bramką Davida Villi w 17. minucie. Tuż przed przerwą napastnik reprezentacji Hiszpanii miał doskonałą okazję do strzelenia bramki, lecz w sytuacji sam na sam z Victorem Valdesem trafił w słupek. Po wznowieniu gry przeważała już tylko Barcelona. Katalończycy zdołali jednak zdobyć tylko jedną bramkę w 49. minucie meczu. Wyrównał Andres Iniesta, który zmienił w przerwie Edmilsona.

Dzięki porażce Sevilli oraz remisowi Barcelony z Valencią, Real Madryt z dziesięcioma punktami zajmuje obecnie drugie miejsce w klasyfikacji tuż za Barceloną, która ma lepszy bilans bramkowy. Rywalizacja na szczycie tabeli zapowiada się w tym roku niezwykle ciekawie.