Mundialito sub-17 nie dla Juvenil B

Boca Juniors ponownie zwycięzcą

Nie udało się. Juvenil B przegrał w rozegranym w Albacete finale Mundialito sub-17 z drużyną Boca Juniors minimalną różnicą bramek, 0-1, i to Argentyńczycy po raz drugi już zostali klubowymi mistrzami świata do lat 17.

Juvenil B przystąpił do meczu z ogromną ochotą na rewanż, drużyna Boca Juniors była bowiem jedynym zespołem, z którym Real przegrał w tegorocznej edycji turnieju (mecz inauguracyjny, 0-1). Pierwsza połowa finałowego spotkania była bardzo wyrównana. Swoje szanse na zdobycie bramki miały obie drużyny, żadnej z nich jednak się to nie udało. Najbliższy zaliczenia trafienia na konto Juvenilu B był Mario, ostatecznie zabrakło mu jednak odrobinę szczęścia. Pierwsza połowa zakończyła się zatem bezbramkowym remisem.

W drugiej części meczu zawodnicy Boca Juniors zaczęli lepiej panować nad piłką, coraz częściej uderzając na bramkę Tomasa, który popisał się kilkoma spektakularnymi paradami, zachowując wciąż czyste konto dla naszych canteranos. Jednak do czasu. W 80. minucie nie był już w stanie zatrzymać strzału Saavedry, który zapewnił swojej drużynie drugie zwycięstwo w turnieju z rzędu, zaledwie 6 minut po wejściu na boisko. Mimo wszystko to bramkarz Juvenil B, Tomás, został uznany najlepszym zawodnikiem spotkania, za co został uhonorowany trofeum turnieju.