/ as.com

Eliminacje Ligi Mistrzów

Tylko trzy hiszpańskie zespoły zobaczymy w LM

W tym sezonie, w Lidze Mistrzów zobaczymy tylko trzy zespoły z Hiszpanii. Wczoraj w eliminacjach do tych rozgrywek grały Valencia i Osasuna.

Trzeci zespół ostatniego sezonu, Valencia, nie miał żadnych problemów z pokonaniem piłkarzy Salzburga. Pewna wygrana 3:0 dała upragniony awans i powrót Valencii do Ligi Mistrzów. Gole strzelili Morientes, Villa oraz Silva.

Znacznie trudniejszego rywala miała Osasuna. Na stadionie w Pampelunie padł remis 1:1, który promował zespół Hambuger SV. W pierwszym meczu także był remis, tyle że bezbramkowy. Gol na wyjeździe dał awans Niemcom. Piłkarze Osasuny byli w Lidze Mistrzów przez 68 minut. W 5. minucie prowadzenie zdobył Cuellar, a w 73. wyrównał De Jong. Zatem Osasuna zagra tylko w Pucharze UEFA.

Obok Valencii, udział w Lidze Mistrzów zapewniły sobie wcześniej Barcelona (mistrz Hiszpanii i obrońca trofeum), a także Real Madryt (wicemistrz Hiszpanii).