Dwie porażki Castilli

Drużyna Michela przegrała z Valladolid i z Ponferradiną...

Po zwycięstwie 4:0 nad czwartoligową Avilą piłkarze Castilli zmierzyli się z silniejszymi rywalami: Realem Valladolid i Ponferradiną. W obu meczach podopieczni Michela (na zdjęciu w białej koszuli) odnieśli porażki: odpowiednio 0:1 i 1:3. Oba mecze trwały po 45 minut.

W meczu kontra Valladolid, po dobrych początkowych minutach, nasza drużyna dała się zdominować rywalowi. I tylko dzięki świetnej postawie Codiny przegraliśmy 0:1 po golu Ińakiego Bei w 45. minucie. Ucieszyć mogła postawa młodych madridistas: Maty, Bueno, Mosquery i Thaera.

Drugi mecz to już wyraźna porażka z Ponferradiną. Tym razem naszym piłkarzom udało się chociaż zdobyć gola. Do bramki trafił w 11. min. Granero. Dla gospodarzy gole zdobywali: Fran (’4), Raponi (‘9) i Risso (’29).

W przygotowaniach przedsezonowych to nie wynik jest najważniejszą rzeczą. Z drugiej strony, trudno być optymistą, gdy przegrywa się dwa mecze z drużynami występującymi w tej samej lidze, czyli Segunda División. Zwłaszcza, że do nowego sezonu Castilla przystąpi bez kilku swoich gwiazdek: Soldado, Arbeloi czy Jurado.

Trener Castilli, Míchel, nie przykłada wielkiej wagi do wyników sparingów, gdyż uważa, iż mecze przedsezonowe służą głownie nauce. Zobaczymy, jak uda się poskładać byłemu świetnemu zawodnikowi Królewskich drużynę z tych młodych grajków, z których wielu nie poznało jeszcze dobrze bądź w ogóle smaku gry w Segunda División.

Skład z meczu z Realem Valladolid: Codina, Santacruz, Dani Guillén, Tébar, Agus, Jeffrey, Mata (29 Ernesto), Mosquera, Bueno (29 Thaer), Borja Valero, Rodri.

Skład z meczu z Ponferradiną: Casilla, Palencia, Dani Guillén (20 Sergio), Tébar, Agus (20 Jordy), Granero, Ernesto (20 Thaer), Adrián González, Rayco, Negredo, Rodri.