Podsumowanie 38. kolejki

Barca i Real w Lidze Mistrzów, Valencia i Osasuna w eliminacjach

Dziś rozegrano dwa zaległe mecz 38. kolejki Primera División. Rozstrzygnęły one ostateczną kolejność na miejscach 2-5. Porażki Realu i Valencii spowodowały, że w tabeli nie zaszły żadne zmiany. I tak w Lidze Mistrzów zobaczymy na pewno Barcelonę i Real Madryt. Valencia i Osasuna będą się musiały przebić przez eliminacje. W Pucharze UEFA zobaczymy Sevillę i Celtę Vigo, a do Pucharu Intertoto zostaną najprawdopodobniej zgłoszone Villarreal i Deportivo. Z ligą żegnają się natomiast Alaves, Cadiz oraz Malaga.

Do rozegrania pozostał jednak jeszcze jeden mecz. Oberwanie chmury w Sewilli parę tygodni temu spowodowało istny bałagan w kalendarzu rozgrywek. Na dodatek sprawy skomplikowały awanse FC Sevilla i Barcelony do finałów europejskich pucharów. I tak w najbliższy piątek będziemy świadkami pojedynku Athletic Bilbao i Barcelony. Ten mecz oficjalnie zamknie sezon 2005/06. Nie będzie on miał jednak żadnego wpływu na ostateczną kolejność w ligowej tabeli. Co najwyżej Baskowie zamienią się miejscami z RCD Mallorca.

Oto zestawienie wyników z ostatnich kilku dni:

Sevilla - Barcelona 3:2

To zaległy mecz przełożony z powodu dosłownego zalania boiska w stolicy Andaluzji. Gospodarze uskrzydleni zdobyciem Pucharu UEFA pokonali mistrza kraju, który szykował się do finału Ligi Mistrzów. Raczej bez niespodzianki, ale mecz był bardzo ciekawy i mógł się podobać.

Atletico - Betis 1:1

Remis w przysłowiowym meczu o pietruszkę. Atletico kończy rywalizację na 10. miejscu w tabeli, a Betis na 14.

Cadiz - Malaga 5:0

Piękne pożegnanie gospodarzy z ligą. Cadiz - 19. miejsce, Malaga - 20. miejsce

Celta - Getafe 1:0

Gospodarze nie walczyli już o nic, ale wygrali. Celta - 6. miejsce i Puchar UEFA, a Getafe - miejsce 9.

Mallorca - Saragossa 3:1

ł?adny mecz na Balearach. 12. miejsce RCD Mallorca i 11. Realu Saragossa.

Alaves - Deportivo 1:0

Przez 11 minut piłkarze Alaves byli w pierwszej lidze. Od 79. minuty prowadzili 1:0 po bramce Diaza. W równolegle rozgrywanym meczu Espanyol remisował bezbramkowo z Sociedad. Takie zestawienie wyników powodowało, że zdobywca Copa del Rey znalazłby się w Segunda División... Ostatecznie jednak gospodarze zajęli 18. miejsce, a el Depor - 6.

Espanyol - Sociedad 1:0

Kiedy zegar na boisku pokazywał 90. minutę, serca kibiców Espanyolu zamarły. Alaves prowadziło z Deportivo i to oznaczało, że gospodarze spadają do Segunda División. Jednak gol Coro w doliczonym czasie gry spowodował wybuch radości w Barcelonie. I tak Alaves żegna się z ligą. Espanyol ostatecznie na 15., a Sociedad na 16. pozycji.

Villarreal - Santander 2:0

Villarreal poszuka raczej swoich szans w Pucharze Intertoto. W lidze piłkarze żółtej łodzi podwodnej jednak rozczarowali - 7. miejsce w ostatecznym rozrachunku. Racing kończy na 17. miejscu.

Mecze wtorkowe

Osasuna - Valencia 2:1

Wygrana Osasuny daje jej miejsce w eliminacjach Ligi Mistrzów. Ponadto działacze Realu powinni przysłać do Pamplony chociażby skrzynkę dobrego wina, bo dzięki tej wygranej byłego klubu Jana Urbana, Królewscy zajęli ostatecznie drugie miejsce w lidze.

Sevilla - Real Madryt 4:3

Real prowadził 2:0 po golach Beckhama. Potem Sevilla w niecałe 7 minut wyszła na prowadzenie 3:2. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie i było już 4:2. W Pamplonie było nadal 0:0... Kiedy na stadion w Sewilli dotarły wieści o prowadzeniu Osasuny, gospodarze oddali nieco pola Realowi i Zinedine Zidane zdobył ostatniego swojego gola w Realu Madryt. Ostatecznie 4:3 i Real zostaje po raz drugi z rzędu wicemistrzem Hiszpanii.