/ własne

Valencia remisuje!

Real jest o krok od zdobycia wicemistrzostwa Hiszpanii

Valencia zremisowała na własnym boisku z grającym o pietruszkę Atletico Madryt 1-1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 11 minucie z karnego David Villa, natomiast dla gości w 20 minucie Maxi. Pierwsza połowa należała do Los Ches, druga natomiast do Rojiblancos. Napastnicy obu drużyn mieli wiele dogodnych sytuacji do pokonania bramkarza, jednak razili nieskutecznością.

Remis Valencii oznacza, że Real Madryt w przypadku wygranej z Villarrealem będzie miał trzy bądź w przypadku remisu jeden punkt przewagi nad rywalem ze wschodniej Hiszpanii. Jeśli Królewscy przegrają, drugie miejsce zajmować będą Nietoperze, którzy mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań (1-2 na Bernabeu i 0-0 na Mestalla). Aktualnie Real i Valencia mają w tabeli po 69 punktów.

W ostatniej kolejce obie ekipy walczące o wicemistrzostwo grają swoje mecze na wyjeździe. Real z Sevillą, a Valencia z Osasuną.