Real Juvenil A w finale Pucharu Mistrzów

Młodzi Królewscy pokonali Barcelonę w półfinale i zagrają o puchar

Drużyna Realu Madryt Juvenil A zagra w finale 7. edycji Copa de Campeones (Mistrzostwa Hiszpanii) w swojej kategorii wiekowej (roczniki 1987/88)! To, co od dawna nie udaje się drużynie seniorów (osiąganie sukcesów, rzecz jasna), młodzikom przyszło nieco łatwiej. W półfinale Real pokonał odwiecznego rywala, FC Barcelona aż 3:0!

Pierwszego gola w tamtym meczu ustrzelił Jordi. Potem Real zaczął swój recital. Drugą bramkę mógł zaliczyć na swoje konto Bueno (czyli... "dobry", a w półfinale wręcz znakomity), ale sędzia dopatrzył się wątpliwego spalonego. Królewscy mieli parę dobrych okazji w pierwszej połowie, Barça z rzadka atakowała i sprawiała problemy naszemu portero, Adanowi. Jeszcze w 43. minucie piękną akcją popisał się nasz Granero, ale jego strzał wybronił Pau, bramkarz FCB. Chwilę potem, w doliczonym czasie wynik podwyższył Bueno, który faktycznie grał jak z nut. To był jego 39. gol w sezonie, na czym nie koniec... Wciąż pozostawało 45 minut do końca.

Podopieczni Alejandro Menéndeza kontynuowali wspaniałą grę. Swoje sytuacji zmarnowali wszędobylski Bueno i Juanmi Callejón. Co ciekawe, na ostatnie 20 minut na murawę wszedł Rayco, który przy wielu okazjach (podobnie jak wcześniej wspomniany Granero), mieli okazje grać już w Realu C (a Granero nawet w Castilli). Rayco jest nawet najlepszym strzelcem Grupy VII Tercera División, w której gra Real Madryt C. I Bueno i Rayco są natomiast na czele listy strzelców w Lidze Mistrzów. W 65. minucie kibice doczekali się drugiej bramki Bueno w meczu i 40. w sezonie. Chwilę później wynik mógł poprawić Callejón. Do końca Królewscy kontrolowali przebieg meczu. Barça za burtą!

Teraz my!
Real w finale zmierzy się z Realem Valladolid, który w drugim półfinale pokonał Betis Sewilla. Mecz odbędzie się w niedzielne południe (bezpośrednia transmisja na RealMadrid TV). Real Juvenil A ma szansę potwierdzić, że są w dobrej formie.
Dziś szczęścia życzył im gracz pierwszego zespołu, Óscar Mińambres, który niestety już od wielu miesięcy nie rozegrał ani minuty... Jednak z sentymentem patrzy na ten przedział wiekowy. 6 lat temu był kapitanem swojej drużyny, która w finale tych samych rozgrywek pokonała Barcelonę.

- To bardzo ważne spotkanie dla nich samych i będą w nim musieli dać z siebie wszystko, aby wygrać puchar. Podejrzewam, że już grali o wysoką stawkę w poprzednich kategoriach wiekowych i dlatego mają doświadczenie - mówi Óscar. Wraca też do momentu zdobycia przez jego Real Juvenil A mistrzostwa przed sześcioma laty: - To było w Albacete i pamiętam, że to było piękne spotkanie. Graliśmy z Barceloną, przeciwko której gra się z wielką ochotą i ambicją. Wygraliśmy 4:2, a zwycięstwo po trudach sezonu jest bardzo satysfakcjonujące. Przyjemne fakty z życia zawsze wspomina się z uśmiechem na twarzy. Teraz nie wszystko idzie po mojemu, ale kiedy wracam do wspomnień, czuję się lepiej.

- Raúl Bravo, Rubén, Aganzo, Corona, Julio, Borja itd. Wielu z tych, którzy zagrali w tamtym finale sześć lat temu grają dziś w Primera División - podsumował Mińambres. Korzystając z okazji życzymy i jemu i drużynie młodzieżowej szczęścia. A Óscarowi przede wszystkim zdrowia, by najlepsze wspomnienia z kariery piłkarskiej dopiero dla niego nadeszły.

Real Madryt Juvenil A - Real Valladolid Juvenil A; niedziela, godz. 12:00