/ as.com

Puchar Króla jedzie do Barcelony

Saragossa rozgromiona w Madrycie

Pogromca faworytów tym razem sam musiał przełknąć gorycz porażki. Faworyzowany zespół z Saragossy został rozbity przez Espanyol na stadionie Santiago Bernabéu, w finale Copa del Rey.

Przypomnijmy, że w półfinale tych rozgrywek, Saragossa wyeliminowała Real Madryt, wygyrając u siebie aż 6:1. Rundę wcześniej, piłkarze z Aragonii, odprawili z kwitkiem Barcelonę. Jednak stadion Realu nie jest dla nich szczęśliwy, po porażce z Królewskimi 0:4, tym razem przegrali 1:4.

Pierwszą bramkę dla Espanyolu zdobył Tamudo - trafił już w drugiej minucie meczu. Saragossa zaatakowała i wyrównała w 27. minucie po strzale Ewerthona. Jednak pięć minut później Luis García ponownie dał prowadzenie zespołowi z Barcelony. Druga połowa to ataki Saragossy i dwie zabójcze kontry Espanyolu. Coro i ponownie Luis García dopełnili formalności i Puchar Króla w tym roku jedzie do Barcelony. Espanyol zagra w Pucharze UEFA, a Saragossa nie walczy już o nic.

Niestety Królewscy, marzenia o Copa del Rey, muszą odłożyć na co najmniej jeszcze jeden sezon.