/ as.com

Wygrana koszykarzy z Barceloną

Koszykarskie GD dla zawodników Realu Madryt

Nieco w cieniu ostatniego meczu na Camp Nou, pomiędzy piłkarzami Barcelony i Realu, dziś doszło do pojedynku koszykarzy. Królewscy, w hali w Madrycie, dość pewnie wygrali 84:78. O wygranej zadecydowała przede wszystkim ostatnia kwarta.

Pierwsza kwarta to raczej wyrównana gra. Dopiero seria rzutów osobistych w końcówce tej części gry, dała Realowi prowadzenie 21:17. W drugiej odsłonie lepiej zaprezentowali się Katalończycy, którzy na przerwę schodzili z korzystnym dla nich rezultatem 34:37. Trzecia kwarta w zasadzie na remis. Królewskim nie udało się odrobić strat z poprzedniej partii. Zatem przed decydującym starciem, na tablicy wyników widniał rezultat 53:57.

Ostatnia kwarta to prawdziwy popis Realu Madryt. Królewscy nie tylko odrobili straty, ale zdołali wygrać całe spotkanie 84:78.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Realu byli: Alex Hervelle - 20 pkt., Venson Hamilton - 18 pkt. oraz Louis Bullock - również 18 pkt.

W drużynie Barcelony na wyróżnienie zasługują: Juan Carlos Navarro - 22 pkt. (najwięcej w meczu spośród zawodników obu drużyn) oraz Gianluca Basile - 15 pkt.