/ pzpn.pl, as.com

U-21: Hiszpania - Polska 0:1

45 minut Soldado w reprezentacji do lat 21

Reprezentacja Polski do lat 21 (rocznik 1984) wygrała z Hiszpania 1:0 (1:0) w towarzyskim meczu, który odbył się w Miranda De Ebro. Bramkę dla drużyny prowadzonej przez Andrzeja Zamilskiego strzelił Łukasz Piszczek (24 minuta) z Zagłębia Lubin. Całą druga połowę w reprezentacji Hiszpanii zagrał zawodnik Castilli - Soldado. Również 45 minut grał, wypożyczony z Realu Madryt do Espanyolu, Juanfran (zdjęcie).

Hiszpania: Miguel Ángel Moyá Rumbo (46, Iván Cuéllar Sacristán) - Javier Flańo Bezunartea (46, José Enrique Sánchez Díaz), Juan Alberto Andreu Alvarado "Melli", Raúl Albiol Tortajada (46, Alexis Ruano Delgado), Javier Garrido Behobide, Alberto Zapater Arjol, Raúl García Escudero (46, Javier Fuego Martínez "Javi Fuego"), Juan Francisco Torres Belén "Juanfran" (46, Héctor Font Romero), Andrés Iniesta Luján, Jaime Gavilán Martínez, Fernando Llorente Torres (46, Roberto Soldado Rillo).
Polska: Łukasz Fabiański - Grzegorz Wojtkowiak (79, Mariusz Pawelec), Błażej Telichowski, Jakub Rzeźniczak, Dawid Kucharski (56, Łukasz Jasiński), Jakub Błaszczykowski (50, Sebastian Szałachowski), Mariusz Zganiacz, Grzegorz Bartczak, Łukasz Piszczek (65, Sławomir Peszko), Łukasz Trałka (72, Marcin Kowalczyk), Dawid Plizga (77, Adrian Mierzejewski).

Gol: Piszczek (m. 24)
Sędzia: Paulo Manuel Gomes Costa (Portugalia). Żółte kartki: Rzeźniczak, Wojtkowiak i Kowalczyk.

Po meczu, trener reprezentacji Polski U-21 Andrzej Zamilski powiedział: - Na pewno biorąc pod uwagę klasę przeciwnika oraz termin tego spotkania nie byliśmy faworytem. Hiszpanie od lat zaliczają się do światowej i europejskiej czołówki w piłce juniorskiej i młodzieżowej. Dziś w drużynie gospodarzy zagrało kilku zawodników z rocznika 1985 czyli aktualnych mistrzów Starego Kontynentu. Nasi piłkarze nie przestraszyli się jednak renomowanego przeciwnika. Podjęli walkę i wygrali zasłużenie, choć więcej z gry mieli Hiszpanie. W sytuacjach podbramkowych już nie ustępowaliśmy gospodarzom. Dobrze bronił Łukasz Fabiański, który w kilku sytuacjach uratował nas przed stratą gola. Na wyróżnienie zasłużył także Jakub Błaszczykowski. Wygrana z Hiszpanią, która gra w podobnym stylu jak Portugalia jest dobrym prognostykiem przed jesiennymi meczami o punkty.