Castilla - Sporting Gijón 1:1

Trzynasta bramka Soldado

Castilla zremisowała 1:1 ze Sportingiem Gijón w meczu 26. kolejki Segunda División.

Od pierwszych minut spotkania zaczęli dominować goście. Linia pomocy z De la Redem, Javi Garcią czy Borją Valero kiepsko sobie radziła. Ukoronowaniem tej przewagi była bramka strzelona w 16. minucie przez Gerardo. Znakomitym podaniem przy tej akcji popisał się Karanka. Bramka wytrąciła całkowicie z rytmu piłkarzy Castilli i do przerwy oddali oni jeszcze tylko dwa groźne strzały, ale ani Jurado ani Soldado nie potrafili pokonać Roberta. W szatni minigalacticos musieli dostać surową reprymendę od Portugala, bo na murawę wyszli lepiej zmotywowani i zaczęli przeważać na boisku. Najpierw Soldado zmarnował dwie świetne okazje, ale w 59. minucie, po akcji skrzydłem i znakomitym podaniu Adriana Martina, wpakował piłkę do bramki. To jego trzynaste trafienie w Segunda División. Castilla jeszcze próbowała, ale ostatecznie piłkarzom Sportingu udało się wywieźć jeden punkt z Madrytu.

Castilla: Codina; Duque, Angelo, Arbeloa, Agus; De la Red, Javi García (Ernesto min.70); Borja Valero, Adrián Martín (Jotha min.72), Jurado (Negredo min.86); Soldado.
Sporting: Roberto; Sastre, Jorge, Jeffrey Hoogervorst, Dorado; Enguix, Gerardo (Pedro min.86), Javi Fuego, Juan (Michel min.73); Pablo Alvarez, Karanka (Biagini min.88).