REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

wiadomość dnia

2018.04.20, godz. 10:33, El Jarek / elconfidencial.com

Pieniądze na nowe Bernabéu wyłoży fundusz inwestycyjny?

Fot. Twitter

Przebudowa Santiago Bernabéu wkracza w decydującą fazę przed rozpoczęciem faktycznych prac budowlanych. Tydzień temu zarząd miasta Madrytu zatwierdził specjalny plan zmian w zagospodarowaniu przestrzeni przy stadionie, co było ostatnim krokiem przed uzyskaniem licencji od Komisji Zrównoważonego Rozwoju na rozpoczęcie prac budowlanych. Ten papier klub ma uzyskać w maju i wtedy będzie mógł przebudować swój obiekt. Przypomnijmy, że wszystko zostało wstrzymane, gdy miasto anulowało pierwotne porozumienie dotyczące pozyskania przez klub terenów publicznych. Obecne zakłada, że klub w miejscu wyburzonej galerii Esquina del Bernabéu stworzy przestrzeń publiczną i park miejski, a w zamian dostanie więcej miejsce do zabudowy od drugiej strony stadionu.

Nowe Bernabéu zmieni się całkowicie. W przeciekach zapowiada się, że nowy projekt nie zakłada istnienia hotelu, ale obejmuje stworzenie wielu różnych stref komercyjnych, w tym na przykład tej dla e-sportu. Na zewnątrz obiekt zyska fasadę zmieniającą kolor w stylu tej na Allianz Arenie w Monachium. Poza tym Bernabéu będzie całkowite zakryte dachem, którego rozsunięcie ma zajmować 15 minut. Dobudowana zostanie minitrybuna na 3000 miejsc, ale pojemność stadionu nie zmieni się, bo po prostu dotychczasowy rozkład krzesełek zostanie zmieniony na bardziej komfortowy. Prezentacji nowego projektu należy spodziewać się po tym, jak klub uzyska ostateczne pozwolenie na przebudowę. Co ciekawe, tak naprawdę wszyscy wstrzymują się przed informowaniem o możliwościach nowego obiektu, bo sam klub sparzony w przeszłości dmucha na zimne w sprawie postępów nad uzyskaniem wszystkich licencji. Jednak ci, którzy pracują przy tym temacie, twierdzą, że możliwości i rozwiązania zastosowane na nowym Bernabéu będą fantastyczne.
(...)


Wszystko ma kosztować 400 milionów euro i wiadomo już, że tych pieniędzy nie wyłoży fundusz IPIC, który wobec problemów ze strony miasta skorzystał z klauzuli pozwalającej mu na jednostronne zerwanie porozumienia, gdy w pierwotnym projekcie dojdzie do znaczących zmian. Florentino Pérez miał wykonać ogromny wysiłek w poszukiwaniu nowego sponsora i chociaż w pewnym momencie zapewniano, że będzie nim Microsoft, to ostatecznie misja miała spełznąć na niczym. Ostatnie doniesienia mówią o najbardziej bolesnym rozwiązaniu, jakim jest pozyskanie pieniędzy od funduszu inwestycyjnego w zamian za udziały w zyskach oraz umowach sponsorskich w krótkim i długim okresie. Oznacza to tak naprawdę niejako zaciągnięcie kredytu i spłacenie inwestycji ze swoich środków pozyskanych na przestrzeni kolejnych lat.

Co ciekawe, także z tego powodu klub mocno liczy na piłkarzy i wygranie przez nich trzeciego z rzędu Pucharu Europy, który pozwoliłby na kolejne podniesienie oczekiwań w rozmowach ze sponsorami. Przebudowa Santiago Bernabéu jest obecnie podstawą klubu w kontekście przyszłości, bo pozwoli zwiększyć przychody zwyczajne (wpływy ze stadionu, transmisji i marketingu), ale także te nadzwyczajne (sponsoring i wykorzystywanie nowych możliwości biznesowych). Właśnie ten ruch ma pozwolić Realowi pozostać w dosyć równej finansowej walce z klubami zasilanymi środkami z Bliskiego Wschodu oraz utrzymać zdrową sytuację ekonomiczną. Florentino nie zamierza tracić więcej czasu i chce w końcu przystąpić do działania w temacie, który ma być na końcu jego największym spadkiem dla kolejnych pokoleń madridismo.

Komentarze [6]

REKLAMA

profil

logowanie
rejestracja

Zaloguj automatycznie

Po założeniu darmowego konta:

  • Możesz udzielać się na forum
  • Wysyłać prywatne wiadomości
  • Pisać komentarze pod newsami
  • Brać udział w Typowaniach
  • Ściągać Gole
  • Edytować sposób wyświetlania się serwisu!
  • Dowiesz się o zmianach na stronie od Twojej ostatniej wizyty

To nie wszystko! Zobacz!

rejestruj

reklama

Sklep Realu Madryt

kalendarium

PIĄTEK
20
Kwietnia

- Tego samego dnia... -

primera división

 

Ogłoszenie  / 16 kom.

XXIV Oficjalny Zlot Kibiców Realu Madryt

Tym razem spotkamy się w Gdańskuwięcej

2018.04.20, 12:15  / 1 kom.

25 kolejnych meczów z golem w Lidze Mistrzów

Znakomita seria Realu Madryt – więcej

2018.04.20, 11:30  / 0 kom.

Varane: Wygrywanie jest trudne, ale wygrywanie w każdym roku jeszcze trudniejsze

Wywiad przed spotkaniem z Bayernem – więcej

2018.04.20, 11:05  / 6 kom.

Pichichi, Zamora, Asistencias

Podsumowanie najważniejszych statystyk – więcej

 

2018.04.20, 09:40  / 10 kom.

Bale nie rozegrał nawet 2000 minut

Wyprzedzają go Lucas czy Asensio – więcej

2018.04.20, 08:48  / 4 kom.

Dzień wolny, a potem 120 godzin myślenia tylko o Bayernie

Plan Królewskich na najbliższe dni – więcej

2018.04.20, 07:59  / 12 kom.

Carvajal nie wie, co to odpoczynek

Osiem pełnych meczów Hiszpana w miesiąc – więcej

2018.04.20, 06:45  / 1 kom.

Złe wrażenie zostało zatarte

Koszykarze odegrali się na Panathinaikosie – więcej

 

mecze

następny mecz
ostatni mecz

2018.04.25, godz. 20:45

Bayern Monachium – Real Madryt

Liga Mistrzów - 1/2 finału - 1. mecz

- Ostatnie mecze z Bayern Monachium -

Kontuzjowani

Nacho
kontuzja w mięśniu półścięgnistym w prawym udzie
Spodziewany powrót: 25 kwietnia, pierwszy półfinał z Bayernem

sonda

głosuj
wyniki

Czy przemawia do ciebie styl gry Benzemy?

Tak
Nie